Abdulgaffar Tamuygur Kimdir?

Abdulgaffar TAMUYGUR DOĞU TÜRKİSTAN’IN TURFAN ilinde bir hekim ailesinde doğdu.

Orta ve Lise eğitimini memleketinde tamamladı. 3 nesilden beridir Halk Hekimi olan babası Abdülhamit TAMUYGUR’ UN yanında küçük yaşından itibaren şifalı bitkilertıbbi bitkiler ve hastalıklarla tanıştı.

Okul dışındaki zamanlarında Devlet hastanesinde Uzman Doktor olarak çalışan ve aynı zamanda özel muayenehanesinde Halk Hekimi yetiştirmekte olan babasından tıbbi bitkiler ve hastalıklar hakkında eğitim alan Abdulgaffar TAMUYGUR çok genç yaşında bitkisel ürünleri çok iyi öğrenmiş oldu.

3 nesilden beri babadan oğla el verme yöntemiyle aktarılan bu tecrübeleri ve bilgileri 4.nesil olarak teslim almaya ve sürdürmeye aday olan Abdulgaffar TAMUYGUR bu alanda çok gayretler göstererek kendini geliştirdi.

 

Daha çocuk yaşta elden nabız yoklamayı, bitkisel macunbitkisel kapsül, bitkisel tablet, bitkisel buhar damlası ve bitkisel şurup hazırlamayı öğrendi.

1995 yılında geleneksel Uygur Tıbbi yöntemleriyle tedavi metotlarının ve Farmakoloji eğitiminin verildiği Doğu Türkistan’ın Huten şehrinde bulunan Hoten Tababet Tıp Fakültesinde eğitim görmeye hak kazandı.

Eğitimi sırasında işgalci Çin yönetimi tarafından sözde “terörist Uygur halkına” yardım ve yataklık etmek maddi yardımlarda bulunmak, yasadışı dini faaliyette bulunmak gibi suçlamalar nedeni ile Doğu Türkistan’ın başkenti Urumçi de tutuklandı.
1 haftalık tutukluluk süresince ağır hakaret ve işkencelere maruz kalan Abdulgaffar TAMUYGUR, yakınlarının yardımlarıyla geçici olarak serbest bırakıldı.

Kısa zaman sonra siyasi suçlamalar nedeni ile tekrar yakalama kararı çıkarıldığını öğrenen Abdulgaffar TAMUYGUR, ülkesini terk etmek zorunda kaldı ve Pakistan’ın Lahor kentine iltica etti. Burada dünyaca ünlü Bitkisel Tedavi Uzmanı Feyyaz AHMED’den bitkisel ürünler ve hastalıklara faydaları hakkında eğitimler aldı.

Çin yönetimi Pakistan devletine baskılarını artırarak Abdulgaffar TAMUYGUR’ UN yakalanarak Çin’e iade edilmesini isteyince Pakistan’dan sonra her Uygur Türkünün rüyası olan Türkiye’ye iltica etti.

Türkiye dışında Doğu Türkistan’a komşu olan ülkeler özellikle Pakistan, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan ve Tacikistan, Çin yönetimi ile olan anlaşmaları gereği din ve soy kardeşleri olan Uygur Türklerini adeta birbirleri ile yarışırcasına Çin yönetimine iade etmişlerdir.

Uygur Türklerini 200$ karşılığında Çin yönetimine iade etmişler ve bir çok  Uygur Türkü ve Uygur Bilim Adamı Çin yönetimine karşı oldukları için idam edilmiştir.

Çin yönetiminin ömür boyu yurt dışı yasağı koyduğu Abdulgaffar TAMUYGUR’un Doğu Türkistan daki ailesinden, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın özel talimatı ile Anne, Babası ve Kız kardeşi Türk vatandaşlığına alınarak Türkiye’ye getirilmiştir.  

ABdulgaffar-Tamuygur-and-Recep-Tayyip-Erdogan

Abdulgaffar TAMUYGUR, Türkiye de resmi oturma izni alınca 2002’de Uygur Şifalı Bitkisel Ürünler merkezini açmış ve bilgilerini Türkiye insanıyla paylaşmaya başlamıştır.

Son zamanlarda ülkemizde bitkisel ürünler ile ilgili her geçen gün yeni gelişmeler olmakta yeni yasal düzenlemeler yürürlüğe girmektedir.

Abdulgaffar TAMUYGUR, tecrübelerini halkımıza aktarabilmekten ve Türkiye halkı tarafından takdir edilmekten son derece memnun olduğunu her zaman dile getirmiştir.

 

Abdulgaffar TAMUYGUR Türkiye’de Doğu Türkistan Maarip Derneği Üst Yönetiminde önemli görevler üstlenmiştir, ayrıca Uygur Tercüme Merkezinde yöneticilik yapmış ve Kutatgu Bilig İlmi Araştırma ve Dayanışma Derneği’nin kurucularındandır.

Abdulgaffar TAMUYGUR’a göre önemli olan insanlara faydalı olabilmek ve her işin ehli olan kişilere teslim edilmesi ve bunun yasalarca güvence altına alınmasıdır.

 

Bitkisel ürünler konusunda engin tecrübe sahibi olan Abdulgaffar TAMUYGUR, Türkiye de Doğu Türkistan’daki gibi Bitkisel Tedavi yapan Hastaneler olmasını ve Bitkisel Ürünlerin hastalıklara faydalarının araştırıldığı okullar kurulmasını arzu etmektedir.

Çin işgalinde olmasına rağmen Doğu Türkistan bitkisel ürünler ve hastalıkların bitkisel ürünlerle tedavisi konuda çok gelişmiştir.

Bitkisel ürünler ve bitkisel ürünlerin hastalıkları tedavi yöntemleri konusunda hastaneler özel muayenehaneler ve okullar bulunmaktadır.

2002′den bu yana Türkiye de Abdulgaffar TAMUYGUR yasal çerçeveler içerisinde gerekli bakanlıklardan izinleri alarak bitkisel ürünler üretmekte ve sağlıklı bitkisel ürünlerin doğru karışımlarını tavsiye etmektedir.

 

Abdulgaffar TAMUYGUR Üretimi ve karışımı olan bitkilerin online satışının yapıldığı resmi web siteleri:

www.uygursifa.com

www.bitkivital.net

www.uygurlife.com.tr

Abdulgaffar TAMUYGUR un hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğiniz, makalelerini okuyabileceğiniz, sizler için hazırlamış olduğu videoları izleyebileceğiniz kişisel web sitesi:

www.abdulgaffartamuygur.com

Bu yazı yoruma kapalıdır.
Tüm Hakkı Saklıdır. Copyright © 2014 Abdulgaffar TAMUYGUR Alt Yapı : Uygur Şifa